Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Sipariş Koşulları

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Madde 1 - Taraflar

Satıcı:

Ticari Ünvan: Teklif Kitap Basım Yayın Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Göztepe Mh. 2398 Sk. No:11/11 Bağcılar-İstanbul

Tel: 02124456445

e-mail:bilgi@teklifkitap.com

Alıcı:

teklifkitap.com veritabanında üye ve iletişim bilgileri kayıtlı, siparişi veren müşteri olarak kabul edilecektir.

Tarih:

Alıcı'nın siparişi onayladığı ve teklifkitap.com veritabanına kaydedilen tarih ve saat olarak kabul edilecektir.

Madde 2 - Sözleşmenin Konusu ve Kapsamı

İşbu sözleşmenin konusu, Alıcı'nın Satıcı'ya ait www.teklifkitap.com web sitesinden elektronik ortamda yapmış olduğu, ürün / ürünlerin satışı ve teslimi Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasını oluşturur.

Madde 3 - 18 yaşından küçük kişiler teklifkitap.com'dan alışveriş yapamaz. teklifkitap.com çocuklara yönelik ürünler satışa sunmaktadır; ancak bunları yetişkinlere satmaktadır.Sitemizden üye olarak alışveriş yapabilirsiniz.

Madde 4 - Ödeme şartları

teklifkitap.com 'dan seçmiz olduğunuz ürünleri tüm banka kredi kartları,banka havalesi,eft,posta çeki seçeneklerinden birisini kullanarak satın alabilirsiniz.Kitap teslim süresi ödeme işlemi yapıldıktan sonra başlar.Havale,Eft veya Posta Çeki ödemesi 3 gün içinde yapılmayan siparişler iptal edilir .Havale, Eft yada Posta çeki havalesi yaptığınızda dekontunuzu bize e-mail veya faksla bildirmeniz işleminizi hızlandıracaktır.

Madde 5 - Kargo ve Teslimat Şartları

Siparişleriniz anlaşmalı olduğumuz MNG KARGO ile gönderilmektedir. 50.000,00 TL ve üzerindeki siparişlerinizde kargo ücreti alınmamaktadır. 50.000,00 TL nin altındaki siparişlerinizde ise kargo ücreti 150 TL olarak Kapıda ödeme seçeneğinde ise kargo ücretine ilave olarak 150 TL kargo tahsilatı ücreti de faturanıza ilave edilmektedir. Teslimat sırasında kargo firması sizden ayrıca ücret talep etmeyecektir.Teslimat süresi = kitap temin süresi + kargo teslim süresidir.Türkiye dışına satış yapılmamaktadır.

Kargo teslimatı sırasında yırtılmış veya hasara uğramış paketleri kesinlikle teslim almayınız.Kargo görevlisine tutanak tutturarak geri iade ediniz.Çünkü paket tesliminden sonra kargoların taşıma yükümlülüğü bitmektedir.

Size teslim edilen ürünler ile ilgili herhangi bir probleminiz durumunda bilgi@teklifkitap.com adresinden bize ulaşabilirsiniz!

Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz.

Madde 6 - Cayma Hakkı

Müşteri, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı teklifkitap.com taahhüt eder. Yasal olarak düzenlendiği şekli ile, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Bu tür ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Ayıplı mal kapsamındaki ürünler bu kapsam sınırlaması dışındadır.Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin teklifkitap.com'a  ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilemez

Madde 7 - teklifkitap.com sattığı yüzbinlerce ürün için diğer tüm sanal alışveriş siteleri gibi stok tutmamaktadır. Ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm ürünler için listeler her gün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler tedarikçi veya yayıncı kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size e-posta ile bilgi verilir ve ürün bedeli karşılığı iade edilir.

Madde 8 - Genel Hükümler

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

Madde 9 - Uyuşmazlıkların Çözümü ve Yetkili Mahkemeler

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı'nın veya Satıcı'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Kapat